Na een hoop geprobeerde Ledjes was ik het zat en ben ik mn koplampen eens gaan bekijken.
Ik heb de projector Headlights met verticale leds. Deze heeft niet zulke felle angel eyes. Zeker niet ten opzichte van de losse leds ernaast.
Ik had een extra set van die koplampen en heb deze eens uit elkaar gehaalt.
Na eenpaar filmpjes van youtube ben ik begonnen met alvast de eerste resultaten.
benodigdheden:
-Stokjes om de gordijnen mee te openen/sluiten.
-Leds(14 stuks)

-42 Weerstanden (680 Ohm)

-Controller op afstandbediening

Gereedschap:
-Oven
-Zaag
-Boormachine
-Soldeerbout
-Krimpkousen
Ik heb de stokjes van de gordijnen opgemeten en in 4 stukken gezaagd. Hier maak ik angel eyes van.
Ik leg de stukken in de oven gelegd voor 4 minuten op 150°. Hierdoor word het plastic zacht en kun je het buigen in de vorm.
De kant die je als voorkant gaat gebruiken voorzie je van allemaal kleine sneedjes. Dit doe je met een zaagje. Dit is voor een betere ligtopbrengst.
Resultaat

Ik heb 5mm leds dus heb met een 5mm boortje in de ringen geboort om de led er in te kunnen doen. Binnenkant van het gaatje smeer je blanke nagellak in(Lichtopbrengst)
Omdat ik t geinig vond om de kleur aan te kunnen passen heb ik moeten kiezen voor RGB leds. Deze hebben geen 2 maar 4 pootjes. 1 waar de plus op komt en 3 voor de kleuren, deze dienen als het ware als massa.
Aan deze kleuren moeten weerstanden komen. Om het doorbranden te voorkomen.
Ik maak zelf nieuwe ringen voor angel eyes en deze hebben 2 leds nodig per ring. Dit met 2 ringen is dus 4 leds en de 3 losse leds maakt 7 leds per koplamp.
Deze 7 leds moeten allemaal 3 weerstanden hebben dus dat is 21 weerstanden. Deze kun je er alvast aan solderen.
Dit is tot nu toe hoe ver ik ben. Ik heb 1 ledje gesoldeert om te proberen en in een ring gedaan om te kijken
Resultaat, ook gekeken of de controller de kleuren kon verstellen en dat werkte ook


Ik ben nu nog druk met andere dingen.
Mijn volgende stappen worden:
-Alle ringen klaar maken(gaatjes boren sneedjes maken)
-Alle Leds klaarmaken(weerstanden solderen)
-Achterkant beplakken met reflecterende tape(Lichtopbrengst)
-Losse leds op een plaatje monteren om ze in de koplamp te kunnen bouwen
-Leds bij ringen definitief inbouwen